A furat elemente ale infrastructurii feroviare. A primit 4 ani de închisoare

60 de suspecti au fost dusi la audieri
Un bărbat de 27 de ani din Călinești a fost condamnat la 4 ani de închisoare pentru furt calificat. Acesta a fost acuzat că a furat elemente ale infrastructurii feroviare. În acest fel a prejudiciat Compania Națională de Căi Ferate „CFR” SA cu circa 19.000 lei.
Tânărul se sustrăgea executării pedepsei, fiind condamnat pe 25 martie de judecătorii Curții de Apel Pitești. Pe 1 aprilie, polițiștii argeșeni l-au identificat pe bărbat pe raza municipiului Pitești. Bărbatul a fost încarcerat.Liviu R. a fost condamnat la 4 ani de închisoare de Judecătoria Topoloveni pentru infracțiunea de furt. Cum bărbatul a mai fost condamnat la 2 ani de închisoare, în 2011, pentru fapte similare, instanța a stabilit în final ca acesta să execute 6 ani de închisoare. Decizia a rămas definitivă la Curtea de Apel Pitești.Inculpatul a fost obligat să plătească și către CFR suma de 19.060,61 lei cu titlu de despăgubiri civile, reprezentând contravaloarea prejudiciului cauzat.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:52 - Ministerul Transporturilor anunță modernizări pe A3: facilități noi pentru șoferi
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














