A mințit polițiștii că i-a fost sechestrată concubina!

A mințit polițiștii că i-a fost sechestrată concubina!
Amendat cu 400 de lei pentru alertarea fără motiv
Alertă luni, la Câmpulung, după ce un bărbat a minţit poliţiştii că cineva a sechestrat-o pe concubina lui într-un apartament din oraş. După ce şi-au dat seama că totul era doar o strategie ca să afle unde locuieşte femeia care l-a părăsit, oamenii legii l-au amendat.
Oamenii legii din cadrul Poliției Municipiului Câmpulung au fost alertați, în urma unui apel primit de la un bărbat de 29 de ani, din Dragoslavele, care a susținut că fosta sa concubină, cu care încheiase de curând relația, ar fi într-o situație de pericol, aflându-se la o adresă din Câmpulung, pe care nu o cunoaște. Individul a minţit poliţiştii!Polițiștii au contactat-o pe femeia în cauză, care, inițial, nu a vrut să comunice locația la care se afla.După cercetările efectuate s-a stabilit faptul că femeia nu se afla în pericol și nici nu a fost victima vreunei infracțiuni.Pentru verificarea aspectelor sesizate, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpulung și cei ai Secției de Poliție Rurală Schitu-Golești au obținut relații inclusiv de la vecini și rude ale femeii.În urma verificărilor, s-a luat măsura sancționării contravenționale a bărbatului care a făcut sesizarea, cu amendă în valoare de 400 de lei, conform Legii 61/1991R privind normele de conviețuire socială, pentru ,,alarmarea organelor specializate pentru a inteveni în caz de pericol, fără motiv întemeiat”.Tânărul a folosit această minciună ca să afle unde locuieşte femei. El credea că poliţiştii o vor găsi îi şi vor comunica locul unde se află.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
- 14:45 - Tragedie pe un drum național după ce un TIR a izbit în plin o mașină de salubritate. Un angajat a murit pe loc iar un altul este grav rănit
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














