Accident pe DN 73! Tudor Pendiuc, fără permis de conducere pentru 60 de zile
30 oct. 2019, 13:55
Actualizat: 30 oct. 2019, 13:55

accident la Mărăcineni
Articol scris de Scris de Vlaicu Alexandru
Update! Din fericire, în urma accidentului nicio persoană nu a fost transportată la spital. Polițiști au stabilit că Tudor Pendiuc, în timp ce conducea un autoturism spre Câmpulung, nu a respectat semnificația indicatorului cedează trecerea la intersecție pe DN 73. Acesta a intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus regulamentar de un bărbat de 36 de ani, din Pitești.
Tudor Pendiuc a primit o amendă în valoare de 870 de lei și i-a fost suspendat dreptul de a conduce autovehicule pentru 60 de zile.
Tudor Pendiuc, fostul primar al Piteștiului, a fost implicat într-un accident pe DN 73, pe raza localității Mărăcineni.


Miercuri, 30 octombrie, a avut loc un accident rutier produs între două autoturisme. Una dintre ele era condusă de Tudor Pendiuc. Din primele informații, fostul primar al Piteștiului a fost rănit ușor în urma producerii impactului, fiind conștient.La fața locului intervin un echipaj cu o autospecială de intervenție și un echipaj al Ambulanței.Foto: Info Trafic Pitești/ISU Argeș.
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











