Accident! Rănită grav după ce i-a prins piciorul la roată!

Accident-femeie ranita grav
Un grav accident rutier a avut loc luni dimineaţă, la Curtea de Argeş. O femeie a ajuns la spital fiind rănită grav. În timpul impactului victimei i-a fost prins piciorul.
Femeia în vârstă de 36 de ani, din Curtea de Argeş, se afla în dreptul Şcolii Bararab I, din localitate, când a fost rănită grav, în urma accidentului. Poliţiştii care au efectuat cercetările la faţa locului au stabilit că victima a coborât dintr-o maşină, de pe locul din dreapta. S-a dus la uşa din spate pentru a-şi ajuta copilul să coboare. În acel moment s-ar fi dat cam mult în spate, fiind acroşată de o maşină care trecea prin zonă.Strada era aglomerată fiind ora la care elevii intrau la cursuri. Chiar dacă şoferul autoturismului, un bărbat de 63 de ani, nu a avut viteză, accidentul a avut urmări grave. Asta din cauză că piciorul victimei a fost prins între roată şi aripa maşinii. Victima a fost transportată la Spitalul Municipal Curtea de Argeş, având suspiciune de fractură la picior.
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











