Argeş: Un bărbat a murit electrocutat, în timp ce turna beton

Argeş: Un bărbat a murit electrocutat, în timp ce turna beton
Totodată, au ajuns la spital alţi doi bărbaţi
Un bărbat a decedat, sâmbătă, după c e a fost electrocutat, în localitatea Valea Mare Pravăţ din judeţul Argeş.
Potrivit ISU Argeş, după ce echipamentul de turnat betonul a atins firele de înaltă tensiune, autobetoniera a fost cuprinsă de un incendiu, iar bărbatul care se afla la capătul echipamentului a decedat.
Totodată, au ajuns la spital alţi doi bărbaţi.
„Incendiu la roțile de pe partea dreaptă a unei autobetoniere în localitatea Valea Mare Pravăț. Incendiul este posibil să fi izbucnit după ce echipamentul de turnat betonul (elefantul) ar fi atins firele de înaltă tensiune. Totodată, un bărbat de 54 de ani, care se afla la capătul echipamentului de turnat, a fost electrocutat și alți doi au fost preluați conștienți de către echipajele SAJ și SMURD. Bărbatul electrocutat a fost declarat decedat”, transmite ISU Argeş.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











