Advertising
Argeșul intră sub avertizare de cod portocaliu!
22 mar. 2020, 17:19

Argeșul intră sub avertizare de cod portocaliu!
Articol scris de Scris de Ioana Apostol
Se anunță ninsori și viscol
Administrația Națională de Meteorologie anunță că se strică vremea. Argeșul intră sub avertizare de cod portocaliu de ninsori abundente și viscol. Meteorologii spun că intervalul de valabilitate este din 23 martie, ora 02:00 până pe 25 martie, ora 10:00.
Argeșul intră sub avertizare de cod portocaliu! Fenomene vizate: ninsori abundente, strat de zăpadă consistent, viscol
Zone afectate: Oltenia, vestul Munteniei, sudul Banatului și Carpații MeridionaliÎn intervalul menționat, în Oltenia, vestul Munteniei, sudul Banatului și Carpații Meridionali, temporar va ninge abundent (30 – 50 l/mp), iar stratul de zăpadă va fi consistent.Vântul va prezenta intensificări cu viteze de 40...55 km/h, iar în Carpații Meridionali, în județele Olt și Teleorman, precum și în sudul județelor Vâlcea și Argeș, rafalele vor atinge 60...70 km/h, viscolind ninsoarea și determinând scăderea semnificativă a vizibilității.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:25 - Un tânăr din Constanța, condamnat la 25 de ani de detenție pentru o crimă șocantă
- 16:52 - Ministerul Transporturilor anunță modernizări pe A3: facilități noi pentru șoferi
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














