Condamnat după ce a furat brânză şi o pereche de cizme

Condamnat după ce a furat brânză şi o pereche de cizme
Mai avea o pedeapsă cu suspendare
Un argeşean în vârstă de 39 de ani, a ajuns la închisoare, fiind condamnat. Acesta a fost judecat după ce a furat brânză şi o pereche de cizme de la o stână unde a lucrat ca cioban.
Poliţiştii Secţiei de Poliţie Rurală Bascov au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Horezu, privind pe un bărbat de 39 de ani, din Miceşti. Acesta a fost condamnat la 2 ani şi 6 luni, pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat. Bărbatul a fost încarcerat, fiind dus la Penitenciarul Mioveni.Bărbatul a lucrat ca cioban la o stână din judeţul Vâlcea. Când nu a vrut să mai muncească la stână, a pelcat acasă dar nu cu mâna goală. A furat mai multe kilograme de brânză şi o pereche de cizme din cauciuc. Bărbatul a fost acuzat de furt şi ar fi putut să scape cu o pedeapsă uşoară. Mai avea o condamnare cu suspendare, ceea ce i-a adus o sentinţă cu executare.
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











