Controale în piață privind obligativitatea purtării măștilor

Controale în piață privind obligativitatea purtării măștilor
Au fost verificați cumpărătorii și comercianții
Având în vedere că există obligativitatea purtării măștilor în spațiile publice, duminică, polițiștii și pompierii argeșeni au făcut controale în Piața Ceair, cea mai mare din Pitești. Au fost vizați atât cumpărătorii cât și comercianții.
Duminică un echipaj mixt, format din pompieri și polițiști, a efectuat un control în Piața Ceair din Pitești privind obligativitativitatea purtării măștilor în spațiile închise, distanțarea socială și crearea de fluxuri separate intrare-ieșire. S-a verificat astfel respectarea prevederilor legale împotriva răspândirii COVID-19, conform Legii nr. 55/2020, HG nr. 394/2020 și a Ordinului comun al Ministerului Sănătății și al M.A.I. nr. 874/81/2020.În urma controlului desfășurat în incinta construcțiilor din Piața Ceair au fost verificate 65 persoane, aplicându-se trei avertismente pentru nerespectarea purtării măștii în spații închise.
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











