Elevii revin la școală miercuri, după vacanța de Paște

Elevi
Elevii din învățământul preuniversitar se întorc miercuri la cursuri, după vacanța de Paște, urmând să continue studiile până la finalul anului școlar, programat între 5 și 26 iunie, în funcție de nivelul de învățământ, potrivit calendarului aprobat de Ministerul Educației și Cercetării.
Elevii se vor întoarce miercuri la școală după vacanța de Paște. Potrivit calendarului aprobat de Ministerul Educației și Cercetării, ei vor avea cursuri până la vacanța de vară, care va începe pe 20 iunie.
Pentru clasele a XII-a zi, a XIII-a seral și frecvență redusă anul școlar are o durată de 34 de săptămâni de cursuri și se încheie la data de 5 iunie.
Pentru clasa a VIII-a anul școlar are o durată de 35 de săptămâni de cursuri și se încheie la data de 12 iunie iar pentru clasele din învățământul liceal - filiera tehnologică și pentru clasele din învățământul profesional, anul școlar are o durată de 37 de săptămâni de cursuri și se încheie la data de 26 iunie.
Citește și:
- 10:29 - Cât costă motorina și benzina duminică, 19 aprilie
- 09:58 - Cum va fi vremea azi în România: soare în mare parte din țară, dar apar și ploi slabe
- 08:58 - Bogdan Ivan, ministrul Energiei: „România nu se confruntă cu probleme în aprovizionarea cu carburanți”
- 08:29 - Anchetă de amploare: cine i-a incendiat casa lui Dinescu? „Mi-au dat foc și la vie!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














