Fost primar vinovat de producerea unui accident la Băiculești

accident la Băiculești
În această dimineață, a avut loc un accident rutier la Băiculești, cu două autoturisme implicate. În urma impactului, mașina condusă de popa Gheorghe Bărănescu, fost primar la Băiculești, s-a răsturnat. Bărbatul în vârstă de 80 de ani, era încarcerat, astfel că echipajele au intervenit pentru descarcerarea victimei şi acordarea primului ajutor medical.

Fost primar, vinovat de producerea unui accident la Băiculești! Din primele informații se pare că popa Gheorghe Bărănescu, în vârstă de 80 de ani, fost primar al comunei Băiculești, nu a acordat prioritate la ieșirea de pe o stradă laterală în cea principala.Accidentul s-a produs pe DN 7C Pitești – Curtea de Argeș, pe raza localității Băiculești. Popa Bărănescu, în timp ce ieșea cu mașina de pe o stradă laterală, nu s-a asigurat și nu a acordat prioritate unui autoturism care venea de pe drumul principal. În urma impactului, fostul primar a rămas încarcerat.Popa Bărănescu a fost extras de către pompieri și predat unui echipaj al Ambulanței. Acesta a fost transportat la Spitalul Județean. Fostul primar era semiconștient.

La fața locului au intervenit pompierii cu o autospecială cu modul se descarcerare și un echipaj SMURD. O echipă a poliției a intervenit pentru a dirija traficul în zonă.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
- 14:45 - Tragedie pe un drum național după ce un TIR a izbit în plin o mașină de salubritate. Un angajat a murit pe loc iar un altul este grav rănit
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














