Horațiu Potra, plimbat pe la parchete cu câteva zile înainte de procesul lui Călin Georgescu - VIDEO
30 mar. 2026, 14:19
Actualizat: 30 mar. 2026, 14:19

Horațiu Potra
Articol scris de Scris de Realitatea de Arges
Sursă: realitatea.net
Horaţiu Potra, cercetat în dosarul în care și Călin Georgescu este acuzat de acţiuni împotriva ordinii constituţionale, a fost adus luni la audieri, atât la Parchetul General, cât și la Parchetul Militar.
Pe 2 aprilie se va tranșa ceea ce se întâmplă în acel dosar în care fostul candidat prezidențial este judecat pentru acțiuni împotriva ordinii constituționale.
Potrivit surselor Realitatea Plus, procurorii Parchetului General au solicitat ca dosarul să meargă înainte în această formă, renunțând practic la aceste declarații pe care instanța le-a eliminat, considerând că au fost obținute în mod nelegal.
Motivarea deciziei judecătorului de cameră preliminară de la Curtea de Apel București a fost dată pe 9 martie și contestată, urmând ca un verdict final ar urma să fie luat pe data de 2 aprilie.
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











