În ce zone ale țării ninge la această oră

În ce zone ale țării ninge la această oră
Nu sunt anunţate drumuri naţionale sau autostrăzi cu circulaţia oprită din cauza condiţiilor meteorologice
Nu sunt anunţate drumuri naţionale sau autostrăzi cu circulaţia oprită din cauza condiţiilor meteorologice, la această oră.
Se circulă în condiții de iarnă pe mai multe artere rutiere din județul Dâmbovița, din acest motiv, pe DN 72, în zona localității Săcuieni, un autotren a derapat și a ieșit în afara părții carosabile.
De asemenea, ninge slab, însă fără probleme de circulație pe drumurile din județele Botoșani, Bacău, Vaslui, Prahova (DN1, între kilometrii 88 (loc. Bănești) – 138 (limită cu județul Brașov), pe DN1A - de la km. 140 pana la km. 160, în zona loc. Cheia), Argeș, Brașov și Covasna. Se acționează cu utilaje de deszăpezire.
Pentru prevenirea accidentelor de circulație, InfoTrafic îi sfătuiește pe conducătorii auto ca, înainte de a pleca la drum, să se asigure că au autovehiculul echipat corespunzător pentru circulația în condiții de iarnă, să adapteze în permanență viteza de deplasare, să nu efectueze manevre periculoase la volan și să mărească distanța de siguranță față de vehiculele dinainte.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:52 - Ministerul Transporturilor anunță modernizări pe A3: facilități noi pentru șoferi
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














