Ninsoare și ceață pe mai multe drumuri din țară

Ninsoare și ceață pe mai multe drumuri din țară
Ce drumuri naționale sunt afectate
Precipitații sub formă de ninsoare ușoară la această oră pe artere din județele Prahova, Arad, Alba și Harghita.
Ninsoare se semnalează la această oră pe mai multe drumuri din județele Maramureș, Mureș și Covasna.
De asemenea, se circulă în condiții de ceață densă pe unele artere din județul Maramureș și pe anumite sectoare ale autostrăzii A1 București –Pitești.
Șoferii sunt sfătuiți ca, înainte de a pleca la drum, să se asigure că au autovehiculul echipat corespunzător pentru circulația în condiții de iarnă, să adapteze în permanență viteza de deplasare, să nu efectueze manevre periculoase la volan, să utilizeze pe timpul zilei luminile de întâlnire și să mărească distanța de siguranță față de vehiculele dinainte.
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











