Simfonia Lalelelor se va organiza în aprilie! Vezi cât va costa manifestarea

lalele
Simfonia Lalelelor, ediția a 42-a, se va desfășura în acest an în perioada 12-14 aprilie. Manifestarea de tradiție a Piteștiului va avea loc în Piața Vasile Milea și la Complexul Expozițional „Casa Cărții”.
Bugetul prevăzut de municipalitate pentru Simfonia Lalelelor se ridică la suma de 550.000 lei. Pentru comercianţii de flori care vor participa la eveniment, taxa de ocupare a domeniului public în zona centrală a Piteștiului va fi de 12 lei mp pe zi. În schimb, pentru cei care vor vinde alte produse taxa va fi de 36 lei mp pe zi.În această săptămână, în ședința Consiliului Local Pitești urmează să se aprobe bugetul aferent manifestării.Din bugetul total supus aprobării, 110.000 lei se estimează că vor costa masa oficială şi masa pentru delegaţiile oficiale din ţară şi străinătate. Cheltuielile privind cazarea invitaților se ridică la suma de 96.000 lei. De asemenea, spectacolul de muzică de „Simfonie”, plus alte servicii, costă 343.200 lei.Cu ocazia Simfoniei Lalelelor, peste 180.000 de bulbi de lalele au fost plantaţi în oraș încă din toamna anului trecut.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:52 - Ministerul Transporturilor anunță modernizări pe A3: facilități noi pentru șoferi
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














