Tânără rănită de un şofer grăbit! Accident pe strada Basarabiei, în Piteşti

Tânără rănită din cauza unui şofer grăbit
Tânără rănită de un şofer grăbit, luni,după-amiază, pe strada Basarabiei, din Piteşti. Două maşini s-au ciocnit violent. Victima era pasageră într-unul dintre autoturisme.
Accidentul a avut loc pe varianta Prundu-Craiovei, din Piteşti, pe strada Basarabiei. Şoferul unui Peugeot a ieşit din parcarea unei pensiuni, în strada principală, fără să se asigure. A tăiat calea unui Opel care circula regulamentar, condus fiind de o tânără, în vârstă de 29 de ani, din Vâlcea. Impactul a fost inevitabil.

Tânăra rănită era pasageră pe locul din dreapta faţă, în Opel. În momentul impactului, tânăra în vârstă de 24 de ani, tot din Vâlcea, a suferit multiple leziuni, fiind preluată de un echipaj medical, şi transportată la spital. Circulaţia în zonă s-a derulat pe o singură bandă, alternativ, pe durata cercetărilor poliţiştilor.Foto Info Trafic Piteşti
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
- 15:28 - Comisia Europeană cere eliminarea controalelor la frontierele interne în mai multe state din spațiul Schengen
- 14:45 - Tragedie pe un drum național după ce un TIR a izbit în plin o mașină de salubritate. Un angajat a murit pe loc iar un altul este grav rănit
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














