Trafic blocat complet pe Valea Oltului
11 apr. 2022, 08:32
Actualizat: 11 apr. 2022, 08:32

Trafic blocat complet pe Valea Oltului
Articol scris de Scris de Realitatea de Arges
În această dimineață
Traficul blocat complet pe Valea Oltui luni dimineață. Două TIR-uri s-au ciocnit pe DN 7, in judeţul Vâlcea. Un bărbat, cetăţean turc a decedat iar un bărbat şi o femeie, români, au fost răniţi.
Potrivit Centrului Infotrafic al Poliției Române, accidentul s-a produs pe DN 7 Râmnicu Vâlcea-Sibiu, kilometrul 211+750 de metri, în zona localității Proieni, județul Vâlcea, pe un carosabil umed.
„Din primele verificări efectuate, s-a constatat faptul că un bărbat în timp ce conducea un autotir pe DN 7, în localitatea Proieni, ar fi intrat în coliziune frontală cu un alt autotir care se deplasa pe sens opus”- Poliţia Judeţeană Vâlcea.
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











