Valeca, despre scandalurile provocate de imaginea lui Dragnea: „Evident că ne-au făcut rău”
30 mai 2019, 18:14
Actualizat: 30 mai 2019, 18:14

Valeca
Articol scris de Scris de Vlaicu Alexandru
Rezultatele slabe la alegeri, dar mai ales arestarea lui Liviu Dragnea, au schimbat tonul declarațiilor social democraților. Este și cazul senatorului Șerban Valeca, președintele PSD Argeș.
Întrebat dacă scandalurile provocate de imaginea lui Dragnea au făcut rău partidului, Valeca a precizat următoarele:„Evident că ne-au făcut rău! În primul rând cred că ne-au făcut rău și mesajul central că am fost de accord să discutăm la nesfârșit despre legile Justiției fără să se întâmple nimic. Faptul că aceste legi, care nici nu sunt până la urmă, nu l-au ajutat pe Dragnea este evident. I s-a întâmplat ce i s-a întâmplat. Mie îmi pare rău pentru el ca om. Dar ne-au încurcat!”.
Citește și:
- 09:54 - Bloc cuprins de flăcări în Craiova: zeci de oameni, evacuați de pompieri - VIDEO
- 09:45 - Horațiu Potra, adus astăzi la Înalta Curte. Judecătorii decid dacă rămâne în arest preventiv
- 08:19 - Ilie Bolojan, vizită noctură la PNL București. Premierul refuză demisia și mizează pe continuarea reformelor, în ciuda amenințărilor PSD
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











