Video-Ninge viscolit ca în toiul iernii, în Făgăraş, la cota 2000!
7 mai 2020, 14:46
Actualizat: 7 mai 2020, 14:46

Video-Ninge viscolit ca în toiul iernii, în Făgăraş, la cota 2000!
Articol scris de Scris de Ioana Apostol
Stratul de zăpadă este de circa 40 de centimetri
Ninge ca în toiul iernii în masivul Făgăraş deşi ne despart doar trei săptămâni de vară. Stratul de zăpadă depăşeşte 40 de centimetri. Ninge de miercuri seară, iar meteorologii anunţă că precipitaţiile vor ţine până în cursul serii.
https://youtu.be/O8pU2GdV6PYStratul de zăpadă depus de miercuri până joi a ajuns la aproximativ 40 de centimeti. Ninge viscolit, iar salvamontiştii de la Cota 2000 fac pârtie ca să poată intra în refugiu.https://youtu.be/nl0B8k63y50Meteorologii anunţă că zăpada va continua să cadă până în cursul serii. Astfel stratul de omăt ar putea depăşi 50 de centimetri.Video-Salvamont Argeş
Citește și:
- 20:31 - Scandalul vaccinurilor Covid. Alexandru Rafila: „Domnul Voiculescu, știind că are depozitele pline, a mai cumpărat încă vreo 5-6 milioane de doze”
- 18:10 - Șeful ITM, care venea cu Lamborghini la muncă, a fost demis. Cum justifică acesta prezența sa la volanul bolidului
- 18:03 - România își consolidează poziția de lider regional în domeniul energiei
- 17:57 - Șofer ucrainean de autocar, depistat cu zeci de mii de euro și dolari ascunși la frontieră
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News











