Reprezentanții Comisiei pentru Industrii și Servicii din Camera Deputaților s-au aflat astăzi la Mioveni

Reprezentanții Comisiei pentru Industrii și Servicii din Camera Deputaților s-au aflat astăzi la Mioveni
Fabrica a produs în acest an autoturismul cu numărul șapte milioane
Reprezentanții Comisiei pentru Industrii și Servicii din Camera Deputaților s-au aflat, astăzi, la Mioveni, într- o vizită de lucru la Uzina de Automobile Dacia.
Parlamentarii au discutat cu reprezentanții conducerii uzinei de la Mioveni situația actuală, generată de războiul din Ucraina, restricțiile impuse Rusiei și criza de semiconductori.Parlamentarii din Comisia pentru Industrii și Servicii au vizitat și orașul Mioveni, primăria și Spitalul.
Au fost prezenți și reprezentanții administrației orașului Mioveni, subprefectul Bogdan Ionut Minciunescu și primarul orașului Stefănești, Nicolae Velcea.
Fabrica a produs în acest an autoturismul cu numărul șapte milioane.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 14:20 - Credite bancare cu acte false: Pagubă uriașă de 2,8 milioane de lei și 12 inculpați trimiși în fața instanței
- 14:17 - Scandal pe Legea salarizării. Florin Manole, acuzații incendiare: ce negociază Dragos Pîslaru la Bruxelles
- 11:32 - Analiză Daniel Udrescu: România are nevoie de o reformă economică
- 08:03 - Românii, obligați să aibă două joburi din cauza scumpirilor: ce spun oamenii
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














