INSPECTORATELE PENTRU SITUAȚII DE URGENȚĂ FAC ANGAJĂRI

INSPECTORATELE PENTRU SITUAȚII DE URGENȚĂ FAC ANGAJĂRI
Inspectoratele pentru Situații de Urgență fac angajări pentru pompieri, inclusiv pentru absolvenți de liceu fără Bacalaureat.
Inspectoratele pentru Situații de Urgență fac angajări pentru pompieri, inclusiv pentru absolvenți de liceu fără Bacalaureat.
Inspectoratele pentru Situații de Urgență din țară fac angajări. Pentru a-și lărgi baza de selecție, sunt acceptați și absolvenți de liceu fără diplomă de Bacalaureat. Candidații trebuie să treacă însă mai multe probe pentru a fi încadrați în rândul pompierilor. De la examinarea medicală și evaluarea psihologică la cele eliminatorii specifice acestei activități periculoase.
Se caută peste 430 de soldați profesioniști în mai multe Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară. Cerințele minime de depunere a dosarelor de candidatură sunt vârsta de 18 ani și absolvirea a 12 clase, fără diplomă de Bacalaureat. Candidații trebuie să fie apți fizic și psihic. Concursurile vor avea loc în perioada 21-27 octombrie.
Potrivit IGSU, salariul unui pompier abia intrat în sistem este de 3.800 de lei.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:35 - Inteligența Artificială remodelează piața IT: peste 100.000 de concedieri în doar câteva luni
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














