FOTBAL: FC HERMANNSTADT, ÎN SFERTURILE CUPEI ROMÂNIEI

FOTBAL: FC HERMANNSTADT, ÎN SFERTURILE CUPEI ROMÂNIEI
Unicul gol al partidei a fost marcat de Ianis Stoica, în minutul 111
FC Hermannstadt s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, după ce a învins formația Politehnica Iași, cu scorul de 1-0, după prelungiri, miercuri seara, în deplasare, într-un meci de baraj în Grupa C a competiției.
Unicul gol al partidei a fost marcat de Ianis Stoica, în minutul 111, după o pasă venită de la Sergiu Buș.
Cele două echipe au terminat Grupa C la egalitate, pe locul secund, cu câte 5 puncte și golaveraj 3-2, motivul pentru care au susținut acest baraj. În sferturile de finală, FC Hermannstadt o va înfrunta pe CSM Reșița, în deplasare.
Celelalte dueluri din sferturile de finală vor fi CFR Cluj - Universitatea Craiova, Farul Constanța - Unirea Alba Iulia și Metalul Buzău - FC Rapid București.
Citește și:
- 19:23 - Sabrina Voinea, acuzată că și ar fi bătut iubitul la un complex sportiv din Capitală. Poliția a deschis anchetă
- 17:23 - Patrick Mouratoglou, despre revenirea Serenei Williams: „Nu se întoarce pentru a fi o jucătoare mediocră”
- 15:34 - Radu Drăgușin ar putea pleca de la Tottenham. Concluzia presei britanice
- 08:43 - Baschet masculin: U-BT Cluj-Napoca a câștigat al șaselea titlu consecutiv de campioană a României
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














