VIDEO Universitatea Craiova, învinsă de FCSB cu 3-0, în Superligă

VIDEO Universitatea Craiova, învinsă de FCSB cu 3-0, în Superligă
FCSB s-a impus cu acelaşi scor şi în tur
FCSB a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-0 (1-0), duminică seara, în Bănie, într-un din etapa a 23-a a Superligii de fotbal.
FCSB a deschis scorul prin Darius Olaru (45+8 - penalty), după un henţ comis în care de Gjoko Zajkov. Liderul s-a desprins prin reuşita lui Florinel Coman (50), la capătul unui contraatac, pornit după o minge pierdută de georgianul Anzor Mekvabişvili, care a debutat la Universitatea. Oaspeţii au înscris al treilea gol prin David Miculescu (84), imediat după ce a intrat pe teren, în urma unei mingi pierdute de Nicuşor Bancu.
Cea mai mare ocazie a Universităţii a fost ratată de Alexandru Mitriţă (25), singur cu portarul Ştefan Târnovanu.
La meci au asistat 17.766 spectatori.
Meciul a fost întrerupt pentru circa trei minute (min. 7), din cauza faptului că un spectator a avut nevoie de intervenţia ambulanţei.
Lovitura de start a fost dată de fostul jucător craiovean Gheorghe Biţă.
FCSB a câştigat ultimele patru meciuri din campionat şi e neînvinsă de cinci etape.
Universitatea a ajuns la cinci etape fără victorie, două egaluri şi trei eşecuri.
FCSB s-a impus cu acelaşi scor şi în tur.
Citește și:
- 18:53 - Se retrage sau nu? Sorana Cîrstea a vorbit despre planurile de viitor după parcursul excelent de la Roland Garros
- 17:51 - Omagiu pentru Mircea Lucescu: numele marelui antrenor, pe noua aeronavă TAROM
- 14:42 - MM Stoica, despre un atacant aflat în atenția echipei naționale: „Nu are cum să confirme la acest nivel”
- 08:11 - Marea dorință a lui Gică Hagi, după primul meci de la revenirea ca selecţioner
Urmărește știrile Realitatea de Arges și pe Google News














